Hampton to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północne (USA). To właśnie tam narodził się jeden z najbardziej znanych stylów wnętrzarskich na świecie, czyli styl hampton. Delikatna elegancja, niewymuszona nonszalancja, a także wiele odcieni koloru niebieskiego to kwintesencja hamptonowskich aranżacji.

Stylem hampton zachwycają się jednak nie tylko projektanci wnętrz i zwykli śmiertelnicy, ale również najwięksi potentaci rynku oświetleniowego. Powstała w latach 20 XX wieku amerykańska firma Hinkley jest dobrym przykładem tego zjawiska. Przedsiębiorstwo Hinkley  zajmujące się początkowo wyłącznie produkcją lamp zewnętrznych, bardzo szybko skierowało swe oczy również ku nowoczesnym, jak na tamte czasy przedstawicielom bogatej klasy średniej. To właśnie oni w większości przypadków byli właścicielami kilku domostw, które nie tylko musieli wyposażyć, ale również odpowiednio oświetlić.

Dzisiaj lampy Hinkley dostępne są dla każdego, jednak jeszcze kilkadziesiąt lat temu ich ceny były zatrważające. Projekty tworzone przez amerykańskich specjalistów do spraw oświetlenia zachwycają nas jednak nieodmiennie, od ponad 90 lat! Proste formy, ciekawe połączenia materiałów, a także wyprzedzanie nadchodzących trendów to słowa kluczowe opisujące amerykańskie lampy Hinkley.

Pośród bogatego portfolio Hinkley, każdy znajdzie coś dla siebie. Produkty znajdujące się w asortymencie naszego sklepu internetowego, a będące projektami marki Hinkley, podzielić można najprościej na dwa główne typy. Są to lampy wewnętrzne, a także zewnętrzne. Marka Hinkley po sukcesie pierwszych projektów oświetlenia wewnętrznego nie zaprzestała produkcji opraw zewnętrznych, dzięki czemu również dzisiaj możemy korzystać z tego dobrodziejstwa.

Szeroka gama produktów jest połączeniem wielu stylów, jednak w przeważającej części, znajdziemy tutaj projekty inspirowane stylem klasycznym oraz stylem hampton. Mniej tutaj w pełni nowoczesnych opraw oświetleniowych, które są w ostatnim czasie szalenie modne. Tradycja jest dla Hinkley bardzo ważna, o czym świadczą jej ciekawe projekty odwołujące się do poprzednich epok. Nie oznacza to jednak, że wśród szeregów marki Hinkley nie znajdziemy żadnych opraw przeznaczonych do nowoczesnych wnętrz. Nic bardziej mylnego! Przedsiębiorstwo dba o swoich klientów, bez względu na ich metrykę! Nowoczesność, tradycja, innowacja i znane systemy łączą się tutaj w nieoczekiwanie idealny sposób, tym samym tworząc niebanalne kolekcje, które zachwycają miliony osób na całym świecie.