Motyw plastra miodu (lub też po prostu sześciokąta) towarzyszy nam w świecie wnętrz już od kilku sezonów. Jego geometryczny wygląd wprowadza do aranżacji spokój, a jednocześnie staje się jego główną ozdobą. Odwołanie się do tego znanego od tysiącleci wzornictwa pozwala stworzyć niesztampowe, przyciągające wzrok aranżacje. Plaster miodu (nazywany również wzorem heksagonalnym) znajdziemy m.in. w oprawach oświetleniowych wchodzących w skład kolekcji Felix firmy Hinkley.

W heksagonalnej kolekcji Felix znajdziemy 3 główne źródła światła oraz uzupełniający je kinkiet. Lampa wisząca z sześciokątnym motywem na powierzchni Felix 6 jest oprawą oświetleniową, którą spotkamy w salonach SPA, salach restauracyjnych, czy też luksusowych hotelach. Lampa ta posiada, aż 6 źródeł światła świetnie komponujących się z nowoczesnym salonem lub przestrzenią biurową. Na uwagę zasługuje również niecodzienna kolorystyka oprawy. Połączenie złota i czerni jest niezwykle modne już od kilku lat. W przypadku mniejszych pomieszczeń polecamy wybór małej lampy wiszącej z heksagonalnym wzorem na kloszu Felix. Jest ona mniejszym odpowiednikiem lampy Felix 6 i posiada tylko jedno wbudowane źródło światła. Oprawę tę można zastosować np. w pokoju nastolatka, pokoju hotelowym, czy też jako uzupełnienie oświetlenia dowolnie wybranego pomieszczenia. Są to lampy wiszące, które nadadzą pomieszczeniu harmonii.

Ponadto w heksagonalnej serii Felix znajdziemy plafon z geometrycznym wzorem podwieszany na łańcuchach Felix SF. Jako uzupełnienie całej kolekcji przygotowany został półokrągły kinkiet heksagonalny Felix 2 w złotym kolorze. Jego minimalistyczny kształt, podobnie jak inne elementy kolekcji Felix, wyposażony został w przyciągający wzrok heksagonalny wzór plastra miodu. Kinkiet możemy łączyć zarówno z innymi elementami serii Felix, jak i dowolnie wybranymi przez nas innymi oprawami oświetleniowymi. Kinkiet może zastąpić lampkę nocną, a także doświetlić kącik czytelniczy lub biurko należące do nastolatka. Złoto i czerń grają w tych wzorach główną rolę! Nie bez znaczenia jest oczywiście ponadczasowy, a jednocześnie niezwykle modny design serii Felix.

Wszystkie elementy kolekcji Felix marki Hinkley dostępne są w świetnie zaopatrzonym sklepie internetowym z oświetleniem www.lampa-lampy.pl. W świecie tym znajdziecie nie tylko wzór plastra miodu, ale również wiele innych tradycyjnych oraz nowoczesnych propozycji na oświetlenie domu, mieszkania, czy też biura. Zainspiruj się już dzisiaj!