Nie ulega wątpliwości, że lampy Astrid – Hinkley mają w sobie coś wyjątkowego. Tym czymś jest oczywiście ich specyficzna, przestrzenna aranżacja, w której główną rolę odgrywa designerska kratownica. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że lampa ta łączy w sobie klasykę i realia postindustrialnej rzeczywistości. Ale czy tylko?

Przestrzeń rodzi piękno

W wiszących lampach loftowych Astrid –Hinkley szczególną rolę odgrywa przestrzeń. To ona jest „szkieletem” całej aranżacji i to na niej opiera się jej niezwykłość. Oczywiście przestrzeń ta jest niejako „ubrana” nowocześnie prezentującą się obudową, która cała składa się z nowocześnie stylizowanych, konstrukcyjnych i designerskich prętów. Tworzą one geometryczną sieć, wewnątrz której znajduje się klasycznie wyglądające źródło światła. Trzeba pamiętać, że takie połączenie – choć mogłoby wydawać się dość ryzykowne – to jednak niesie ze sobą (w tym wariancie) mnóstwo korzyści.

Duże, znaczy funkcjonalne

Lampy wiszące rodziny Astrid – Hinkley wyróżniają się niezwykłą przydatnością i to w praktycznie każdych, możliwych warunkach aranżacyjnych. Lampy te są duże, choć wcale nie masywne. Dzięki temu nie skupiają one na sobie zbędnej uwagi, gdyż – bądź co bądź – są to jedynie dodatki do pokojowej aranżacji. Oczywiście nie można zapominać również i o tym, że są to konstrukcje odnoszące się w pewnym stopniu do stylu loftowego. Widać więc, że w ich stylu jest mnóstwo funkcjonalnej lekkości.

Zastosowanie – konkretne wskazówki

Ciekawie zaaranżowana rodzina lamp wiszących Astrid – Hinkley wyróżnia się bardzo bogatym zastosowaniem. Jej półoficjalny charakter sprawia, że doskonale nadaje się ona do klasycznie i nowocześnie urządzonych, salonowych wnętrz. Można ją też z powodzeniem wprowadzić do pokoju dziennego, aczkolwiek pod warunkiem dostępu do dużej przestrzeni użytkowej. Lampy te sprawdzą się również w aranżacjach typu loft.

Podsumowując, lampy Astrid – Hinkley to rozwiązania przyciągające wzrok, które nie tylko wyróżniają się dużym funkcjonalizmem, ale też niezwykłym, lekko surowym pięknem.