Tradycyjne wzornictwo to nie tylko ciężkie i toporne konstrukcje, które wprowadzają do pomieszczenia wrażenie nieładu. To również nowoczesne propozycje odnoszące się do tradycyjnego designu stworzone jednak z użyciem minimalistycznych i niezwykle wytrzymałych materiałów. Myślisz, że trudno znaleźć taką propozycję? Nic bardziej mylnego! W swoim portfolio serię taką posiada marka oświetleniowa Hinkley. Kolekcja Yorktown to elegancki i szykowny design połączony ze świeżym spojrzeniem projektantów marki Hinkley.

W składzie serii znaleźć możemy jednak nie tylko tzw. główne źródła światła, ale również ponadczasowe, urocze kinkiety Yorktown. Całość kolekcji utrzymana jest w kolorystyce antycznego niklu, dzięki czemu bardzo łatwo ją dopasować do wnętrz charakteryzujących się zróżnicowaną kolorystyką ścian i mebli. Antyczny nikiel świetnie będzie komponował się nie tylko z bielą, czernią i szarością, ale również odcieniami pastelowymi oraz bardziej nasyconymi barwami takimi jak butelkowa zieleń, czy też głęboka śliwka. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oprawy te są wykonane z najwyższej jakości materiałów zapewniających długoletnie, bezawaryjne użytkowanie.

Urzekająca lampa wisząca Yorktown Hinkley to pierwszy z projektów przygotowanych dla fanów tradycyjnego designu. Trzy źródła światła stylizowane są tutaj na tradycyjne świece, a całość osadzona jest na fantazyjnej podstawie przywodzącej na myśl wieki średnie. Tak zwanej kropki nad i dodaje tutaj eleganckie wykończenie oprawy. W identycznej stylistyce utrzymane są również oprawy oświetleniowe takie jak atrakcyjny żyrandol Yorktown oraz wytworny żyrandol Yorktown. Stylizacja źródeł światła na tradycyjne świece woskowe sprawia, że żyrandole te wykorzystać możemy również jako uzupełnienie aranżacji salonów SPA oraz sali restauracyjnych, balowych i konferencyjnych. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów dodaje całości szyku oraz eleganckiego charakteru.

Jako uzupełnienie głównych opraw oświetleniowych przygotowane zostały aż dwa kinkiety, tj. urzekający kinkiet Yorktown i niebywały kinkiet Yorktown. Zarówno pierwszy, jak i drugi z nich podobnie jak inne elementy serii Yorktown został wyposażony w stylizowane źródła światła. Podłużny kształt oprawy nadaje całości lekkości oraz wprowadza do pomieszczenia wrażenie ładu i harmonii. Nie bez znaczenia jest także antyczna kolorystyka, którą pokochały już tysiące fanów kolekcji. Podobnie jak inne projekty marki Hinkley, kolekcja Yorktown dostępna jest w sklepie internetowym z oświetleniem www.lampa-lampy.pl.