Połączenie tradycji i nowoczesności to trend, który od kilku lat coraz częściej obserwowany jest również w polskich wnętrzach. Jak się okazało umiłowanie tradycji wcale nie musi przeszkadzać nam w byciu trendy! Inspirowanie się tradycyjnymi rozwiązaniami widoczne jest szczególnie wśród projektantów zajmujących się oprawami oświetleniowymi. Świetnym przykładem kolekcji, która w harmonijny sposób łączy ze sobą nowoczesność i tradycję są lampy Zelda marki Hinkley.

W kolekcji Zelda znajdziemy zarówno główne, jak i poboczne źródła światła. Połączenie przez projektantów metalu, szkła oraz tkaniny umożliwiło stworzenie niebanalnego designu pojawiającego się w każdym projekcie wchodzącym w skład serii oświetleniowej Zelda. Oprócz ciekawego wzornictwa na uwagę zasługuje również wykorzystanie geometrycznych form sprawiających, że całość konstrukcji jest lekka oraz harmonizuje z przestrzenią, w której się znajduje.

Dla osób poszukujących głównego źródła światła przygotowane zostały aż 3 projekty, które różnią się pomiędzy sobą jedynie ilością zamontowanych źródeł światła, a tym samym liczbą kloszy. Są to lampa wisząca Zelda 5 oraz lampa wisząca Zelda 7 i lampa wisząca Zelda 8. Każda z lamp to małe dzieło sztuki, które świetnie dopasuje się zarówno do nowoczesnego salonu, jak i bardziej zachowawczej przestrzeni biurowej. Nie bez znaczenia jest również fakt, że cała seria utrzymana jest w bazowej kolorystyce, dzięki czemu bardzo łatwo dopasować ją do różnego typu wnętrz. Biel oraz srebro są kolorami ponadczasowymi, dlatego też warto na nie postawić, gdy poszukujemy rozwiązań na wiele sezonów.

Kolejne propozycje, szczególnie polecane do mniejszych wnętrz, to lampa wisząca Zelda 3 oraz plafon Zelda. Każdy z wymienionych projektów posiada trzy źródła światła, dzięki czemu bez problemu lampy te pozwolą np. na komfortowe czytanie książek, czy też wykonywanie prac biurowych. Dla fanów jeszcze bardziej minimalistycznych rozwiązań projektanci marki Hinkley przygotowali lampę wiszącą Zelda 1. Jest to prosta konstrukcja z zamontowanym jednym źródłem światła ukrytym za niezwykle szykownym kloszem. Polecamy ją do mniejszych pomieszczeń. Jako uzupełnienie wszystkich głównych źródeł światła w kolekcji Zelda uznać można kinkiet Zelda. Jest to niewielka oprawa oświetleniowa, na którą warto postawić, gdy zależy nam na przyciągnięciu wzroku otoczenia. Podobnie jak inne lampy z kolekcji Zelda, kinkiet Zelda dostępny jest na stronie internetowej sklepu z oświetleniem www.lampa-lampy.pl.